Adresář
 

ams-OSRAM
 

INTEL
 

NVIDIA
 

PANASONIC
 

ČEZ a.s.
 

SECTRON
 

Willow Technologies
 

MASTERS Sp. z o.o.
 

ABB
 

Visual Communications Company, LLC
 

TME Czech Republic s.r.o.
 

Lenovo
 

Sonderhoff Holding GmbH
 

Radio Frequency Systems
 

Siemens

22.05.2024 0:07:11
bloky
maketa
HomePage
Bezpečnost
TV
audio
Mobilní telefony
Stolní počítače
Notebooky
Tablety
Tiskárny
Displaye
Hodinky
Projektory
Chytré brýle
Fotoaparáty
Myčky
Ledničky
Pračky
Vysavače
Nářadí a pomůcky
Elektromobilita
Solární energie
Osvětlení
Zaměstnání
Veletrhy, výstavy, akce
Online akce
Zajímavá videa
Různé

WF-1000XM5
 
Sony představuje skutečně bezdrátová slu
Canon EOS R5 C
 
Canon představuje první plnoformátovou k
WF-1000XM4
 
Váš svět. Nic jiného. Sony uvádí nová sk
LUMIX S 85mm
 
Panasonic představuje nový Full Frame ob
Sony Alpha 7C
 
Společnost Sony představuje fotoaparát A
SRS-LSR200
 
S novým bezdrátovým příručním televizním
Sony Xperia L4
 
Nová Xperia™ L4 od společnosti Sony rozš
RX0 II
 
Společnost Sony představuje špičkový a m
α6400
 
Sony představuje novou generaci bezzrcad
WIHA-SB24670
 
Vícefunkční LED svítilna značky WIHA

Společnost Sony na veletrhu CES 2020 zdůrazňuje svůj vývoj směrem ke „kreativní zábavní společnosti s pevným technologickým základem“
Snahou společnosti Sony je přinášet produkty, obsah a služby, které naleznou odezvu u diváků a budou mít pozitivní dopad na společnost v souladu s jejich hlavním účelem, kterým je „naplnit svět emocemi skrze sílu kreativity a technologie.“

Prezident společnosti Sony a její výkonný ředitel, Kenichiro Yoshida, promluvil na tiskové konferenci, která se konala před otevřením veletrhu pro veřejnost, a prohlásil: „Kreativita je mocná síla, která pohání Sony kupředu. V kombinaci s naší technologií je nezastavitelná.“ Poté představil nejnovější produkty Sony a nové trendy vývoje našich zábavních a elektronických divizí.

Jako další si vzal slovo Jim Ryan (prezident a výkonný ředitel divize Sony Interactive Entertainment), který oznámil, že celosvětový prodej PlayStation®4 překonal 106 milionů*1 kusů a síť PlayStation™Network má již 103 milionů*2 aktivních uživatelů měsíčně. Následně představil špičkovou technologii a vlastnosti PlayStation®5, jejíž uvedení na trh je plánováno na letošní svátky, a dále ukázal vůbec poprvé podobu loga konzole. „Slibujeme 100 milionům příslušníkům komunity PlayStation®, že jim nabídneme ten nejdokonalejší a nejlepší obsah a přineseme hráčům unikátní zážitek a dosud nevídanou rychlost.“

V oblasti živého přenosu sportu představila společnost Sony jeden ze svých nedávných úspěchů, který potvrdila zkouškou konceptu ve spolupráci s NBC Sports a Verizon během zápasu amerického fotbalu. David Mazza (technický ředitel společnosti NBC Sports Group) poté převzal slovo a představil vize společnosti Sony týkající se technologií pro mediální produkci přenosů a technologií pro bezdrátovou komunikaci, které přináší nové možnosti pro pracovní procesy během živých sportovních přenosů.

*1: Odhadovaný počet na základě průzkumu SIE, údaj platný k 31. prosinci 2019.

*2: Odhadovaný počet na základě průzkumu SIE z prosince 2019.

 

Celou tiskovou konferenci můžete shlédnout na následující adrese:

https://www.sony.com/CES

Hlavní představované produkty a prototypy

Na stánku Sony se představí celá řada iniciativ, které spojují sílu kreativity a technologie, a jejichž hlavním mottem je budování udržitelných hodnot, o něž se snaží všechny divize společnosti Sony, a které jsou součástí směřování společnosti, jejímž cílem je „dostat se blíž k lidem“. Na výstavě se představí celé spektrum technologií od společnosti Sony, jejichž cílem je dostat se blíže k tvůrcům i uživatelům tím, že jim přináší ‚realitu‘, například vysoké rozlišení videa a zvuku ve 3D prostoru, stejně jako technologie v ‚reálném čase‘, které podporují každé jednotlivé stádium produkčního procesu, až po divácký zážitek, a to v nejrůznějších kombinacích těchto technologií.

Sony přispívá společnosti zvyšováním bezpečnosti a spolehlivosti

Společnost Sony představí svůj přínos k vývoji vysoce sofistikovaného autonomního řízení a k novým emocionálním zážitkům, které Sony plánuje vnést do světa mobility.

 

lVývoj zobrazovacích a snímacích technologií v oblasti mobility

„Safety Cocoon“ představuje koncept bezpečnostních zón, který zajišťuje bezpečnost vozidla při řízení v různých každodenních situacích, a to tím, že snímá 360° okolí vozu a umožňuje včasnou reakci eliminující riziko. Na stánku Sony si mohou návštěvníci prohlédnout, jakého pokroku Sony dosáhlo u níže uvedených zobrazovacích a snímacích technologií, které mají realizaci tohoto konceptu podpořit. Prostřednictvím zobrazovacích a snímacích technologií společnosti Sony, které předčí lidské oko, se snažíme přispět k docílení bezpečné, spolehlivé a pohodlné mobility.

ØObrazový snímač CMOS, který dosahuje vysoké citlivosti, vysokého rozlišení a vysokého dynamického rozsahu, zároveň také potlačuje mihotání LED zdrojů světla (LED flicker)*3, díky čemuž zajišťuje přesné rozlišení objektů, dokonce i v situacích, v nichž byla běžná detekce obtížná.

ØSolid State LiDAR využívá vysoce přesné měření vzdálenosti k tomu, aby získal přesnou představu ve 3D o tom, jak vypadá skutečný prostor okolo.

ØTechnologie Sensor Fusion Technology spojuje schopnosti snímačů různých specifikací a zvyšuje přesnost rozpoznávání, a to i v náročných podmínkách, jako je mlha, osvětlení zezadu či řízení v noci.

ØSnímací systém nazvaný Time-of-Flight (ToF) pro kabinu využívá technologie pro měření vzdálenosti k tomu, aby detekoval a rozpoznal osoby i předměty uvnitř vozu. Tyto informace jsou dále používány k optimalizaci systému infotainmentu s intuitivními rozhraními, např. s možností ovládání gesty, ke zlepšení bezpečnosti a zvýšení pohodlí uvnitř automobilu.

*3 Mihotání světla, k němuž dochází u LED zdrojů a přenos signálu.

 

Pomáháme tvůrcům uskutečnit jejich sny Společnost Sony přichází s technickou revolucí tvůrčího procesu, od produkce po okamžik, kdy se produkt dostává k publiku. Sony tím chce inspirovat další tvůrce a pomoci jim zprostředkovat jejich díla divákům a posluchačům.

lProměna živých sportovních přenosů díky technologii

 

Pokrok v 5G technologii a technologii umělé inteligence (AI) přinášejí tvůrcům nové možnosti pracovních postupů ve světě umění a v oblasti filmové tvorby.

Zkouška konceptu 5G

Společnost Sony provedla v prosinci 2019 zkoušku, jejímž účelem bylo potvrdit funkčnost konceptu. Během této zkoušky byl vytvořen videozáznam živého utkání v americkém fotbale pomocí kamery s 5G připojením. Tento test ukázal, jak 5G umožňuje kreativnější a nespoutanou práci s kamerou, ale zároveň zkracuje čas potřebný pro přípravu a snižuje také náklady. Návštěvníci stánku Sony mohou shlédnout video, které představuje tuto iniciativu, stejně jako vybavení, které bylo během zkoušky použito, včetně kamery PXW-Z450 od Sony určené k natáčení z ramene, zařízení Xperia 5G Wave, které umožňuje vysokorychlostní přenos dat, a prototypu vysílače, který v reálném čase kóduje a přenáší video ve vysoké kvalitě.

Analýza videa v reálném čase založená na umělé inteligenci (AI)

Sony také přináší nové zážitky ze sledování videa, které ještě více podpoří sledování sportu, a to díky naší technologii analyzující videa v reálném čase, která je založena na umělé inteligenci. Stánek nabídne ukázku, během níž se sportovci utkají ve stolním tenise. Tato hra bude nahrávána pomocí několika zařízení, včetně POV systémové kamery HDC-P50 od Sony a kamer s unikátním vysokorychlostními vizuálními senzory od Sony. Na základě obrazu je okamžitě analyzováno postavení hráčů a dráha letu míčku. Postavy vytvořené generátorem postav (CG) budou na základě odhadů postoje sportovců a technologie hlubokého učení napodobovat reálný pohyb sportovců. Na stánku bude rovněž možné shlédnout video, které bude pomocí analýzy extrémně zpomalených záběrů ukazovat, kolikrát se míček otočil.

lDodáváme představám tvůrců sílu pomocí technologie 3D Volumetric Display Technology

Technologie prostorového 3D displeje (3D Spatial Reality Display Technology)

Unikátní Light Field displej od Sony s detekcí oka (Eye-sensing Light Field Display) využívá vysokorychlostní vizuálními senzory a algoritmy pro rozpoznání obličeje k tomu, aby mohl poskytnout přesný zážitek z prostorové reality, který nedokáží běžné 3D displeje bez nutnosti nošení speciálních brýlí nabídnout. Je možné jej snadno využít pro obsah určený pro virtuální realitu (VR) nebo rozšířenou realitu (AR), nabízí tak tvůrcům z různých odvětví univerzální prostředí pro tvorbu prostorového obsahu, ať už v oblasti zábavy nebo designu produktů.

Virtuální produkční technologie s využitím volumetrického 3D záznamu

Na stánku Sony se dále představí také scéna pro virtuální produkci, která mění způsob, jakým se v budoucnu budou vyrábět filmy či televizní pořady. Scéna tvořená zachycením části studia Sony Pictures ve formě fotograficky realistických prostorových údajů, je promítána na displeji Crystal LED jako prostorové pozadí. Pozadí se společně s pohybem proměňuje v reálném čase. Díky tomu je postaráno o správnou perspektivu a hloubku. To umožňuje natáčení, jako byste byli přímo uprostřed filmové scény. Virtuální produkce podporuje představivost tvůrců a umožňuje režisérům, filmařům a hercům zažít scénu, jako kdyby byly přímo v ní. Přináší tak do filmové produkce kdekoli a kdykoli tvůrčí flexibilitu.

lNové prostředí pro tvorbu obsahu s využitím velkoformátového systému displejů s vysokým rozlišením

 

S tím, jak se trendy v oblasti televizorů posouvají směrem k větším obrazovkám a vzniká větší množství obsahů ve vyšším rozlišení a v HDR (vysoký dynamický rozsah), vzniká také odpovídající potřeba komplexního a přesného vyhodnocení obsahu na profesionálních monitorech využívaných tvůrci. Návštěvníci budou moci shlédnout současné a budoucí trendy vývoje v produkčním prostředí filmů, televizních pořadů a online obsahu, a to v prostředí profesionálního produkčního filmového studia se systémem 4K x 2K Crystal LED displejů (220 palců).

Obohacujeme lidská srdce díky emocionálním prožitkům, které přinášíme

 

Společnost Sony vystavuje svoje nové produkty, které zdědily technologie využívané vlajkovou řadou MASTER Series televizorů BRAVIA®. Série 8K LCD televizorů „ZH8“ přináší úžasnou kvalitu obrazu, kterou zajišťuje prvotřídní obrazový procesor X1™ Ultimate, stejně jako nový unikátní zvukový systém „Frame Tweeter”, který přináší zážitek zvuku vycházejícího z obrazu (Sound-from-Picture Reality™), ale zachovává přitom úzký design. Kromě toho přichází série OLED televizorů „A8“ nově také s technologií X-Motion Clarity, která ostře vykreslí rychle se pohybující objekty, a přitom zachovává jas obrazu. Nabízíme zážitek z vysoké kvality obrazu i zvuku, které jsou u velkých obrazovek opravdu důležité.

Společnost Sony navíc ohlásila rozšíření řady zařízení kompatibilních s technologií 360 Reality Audio, která přináší pohlcující zážitek z poslechu, jenž je v Severní Americe a Evropě dostupný od podzimu 2019. Na stánku Sony si mohou návštěvníci vyzkoušet 360 Reality Audio s použitím kombinace sluchátek a chytrého telefonu pro streamování hudby prostřednictvím služby, která tuto technologii podporuje*4. Další exponát zase ukazuje, že je možné vychutnat si 360 Reality Audio se Sound barem a bezdrátovým reproduktorem, které přinášejí zážitek, jako byste se ocitli v prostoru s hudebníky.

*4: Deezer, nugs.net, TIDAL

Bližší informace o stánku Sony se dozvíte na následující adrese:

https://www.sony.net/brand/event/ces/2020/

2020011803 / 18.01.2020 / TV / SONY /

Sony představuje skutečně bezdrátová sluchátka do uší WF-1000XM5
Nejlepší sluchátka s potlačením okolního hluku [i]

Váš svět. Nic jiného. Sony uvádí nová skutečně bezdrátová sluchátka WF-1000XM4
Společnost Sony představuje WF-1000XM4 – nejnovější skutečně bezdrátový model kritiky oceňované řady sluchátek 1000X. Sluchátka WF-1000XM4 posouvají špičkové potlačení okolního hluku[2] a kvalitu zvuku na novou úroveň. Jsou vyrobena tak, aby vyhovovala každému uchu, a nabízejí individuální zážitek, který se přizpůsobí každé situaci.

Společnost Sony představuje fotoaparát Alpha 7C a zoomovací objektiv, které dohromady tvoří nejmenší a nejlehčí fullframový systém na světě
Společnost Sony dnes představila několik přírůstků do své působivé řady foto a video produktů — fullframový fotoaparát Alpha 7C (model ILCE-7C), zoomový objektiv FE 28-60mm F4-5.6 (model SEL2860) a blesk HVL-F28RM.

S novým bezdrátovým příručním televizním reproduktorem SRS-LSR200 od Sony lépe uslyšíte televizi
Společnost Sony oznámila, že na Evropský trh uvádí bezdrátový příruční televizní reproduktor SRS-LSR200, který si bude možné zakoupit od července ve Velké Británii, v Německu a Rakousku a od září i na ostatních evropských trzích Sony.

Nová Xperia™ L4 od společnosti Sony rozšiřuje svoji dostupnější řadu telefonů série „L“ o model v elegantním designu nově s poměrem stran 21:9 a zcela výjimečnými možnostmi záznamu ve své třídě
Společnost Sony dnes představuje novou Xperii L4 – model, který doplňuje dostupnější řadu telefonů a obohacuje portfolio chytrých telefonů zaměřených na konzumaci hudby, videa a další zábavy.

Společnost Sony na veletrhu CES 2020 zdůrazňuje svůj vývoj směrem ke „kreativní zábavní společnosti s pevným technologickým základem“
Snahou společnosti Sony je přinášet produkty, obsah a služby, které naleznou odezvu u diváků a budou mít pozitivní dopad na společnost v souladu s jejich hlavním účelem, kterým je „naplnit svět emocemi skrze sílu kreativity a technologie.“

Společnost Sony představuje špičkový a mimořádně kompaktní model RX0 II – nejmenší a nejlehčí fotoaparát na světě
Společnost Sony dnes představila nový zajímavý přírůstek do své řady velmi oblíbených kompaktních fotoaparátů. Je jím nejmenší a nejlehčí[vi] prémiový kompaktní fotoaparát na světě, RX0 II(model DSC-RX0M2). Nový model staví na voděodolnosti / odolnosti proti prachuii, nárazu[vii] a tlaku[viii] a dokonalé kompaktnosti původní RX0. Nově nabídne také interní nahrávání v rozlišení 4K, LCD displej naklopitelný nahoru o180° a dolů o 90°, který funguje dokonce i pod vodou[ix] ii, a nová řešení stabilizace obrazu pro nahrávání videa.

Sony představuje novou generaci bezzrcadlovky α6400 s funkcemi „Real-time Eye Autofocus“, „Real-time Tracking“ a nejrychlejším automatickým ostřením na světě
Nový systémový fotoaparát s čipem typu APS-C přináší výjimečnou obrazovou kvalitu, kompaktní design a mnoho pokročilých technologií, které zdědila od plnoformátových zrcadlovek Sony

Nové vysoce výkonné audio reproduktory – nechte se pohltit dokonalou party
Společnost Sony dnes představuje pět nových modelů, které rozšíří řadu s označením High Power Audio. Novými modely jsou MHC-V82D, MHC-V72D, MHC-V42D, MHC-V02 a reproduktor pro venkovní party GTK-PG10.

Křišťálově čistý zvuk ve vysokém rozlišení, který se perfektně hodí do každého interiéru: představujeme nový skleněný zvukový reproduktor od Sony
Společnost Sony dnes představila nový model skleněného reproduktoru Glass Sound Speaker, LSPX-S2, minimalistický a elegantní přenosný reproduktor pro domácí použití, který využívá svůj design pro dosažení špičkové kvality zvuku.

Sony představuje na veletrhu CES 2019 svoje nejnovější produkty a ukazuje poslední trendy v zábavním průmyslu
Kenichiro Yoshida, prezident a výkonný ředitel společnosti Sony Corporation ve svém projevu na tiskové konferenci 7. ledna uvedl: „Sony je kreativní zábavní společnost. My v Sony navazujeme partnerství s tvůrci, kteří vytváří hudbu, filmy, televizní pořady a hry, jež upoutají miliardy očí, uší i myslí po celém světě.

Sony brings waterproof and truly wire-free together, with its new sports headphones
Listen completely wire-free, and now smartphone-free too, with Sony’s new WF-SP900 truly wireless sports headphones - the ultimate way to listen to your music whilst exercising. The truly wireless design means you can move around freely with no constraints, and listen to your favourite tunes with the best in-ear comfort.

Zajímavé videa


HRY, PC PŘÍSLUŠENSTVÍ A DALŠÍ


electronica 2024, 12.11.-15.11.2024, Munich, DE


Sony představuje skutečně bezdrátová sluchátka do uší WF-1000XM5


Introducing NVIDIA DGX A100


Arduino LED filament clock

Firma týdne

ams-OSRAM

Adresář


ams-OSRAM


INTEL


NVIDIA


PANASONIC


ČEZ a.s.


SECTRON


Willow Technologies


MASTERS Sp. z o.o.


ABB


Visual Communications Company, LLC


TME Czech Republic s.r.o.


Lenovo


Sonderhoff Holding GmbH


Radio Frequency Systems


Siemens


LEM


MENCOM


HIROSE ELECTRIC CO., LTD


PANDUIT


GaN Systems


AT&S


TT Electronics


AUDIODIGITAL.CZ


MICROS


FUJITSU


LIDL


DATART


TESCO


GLOBUS


EURONICSKalendář
electronica 2024, 12.11.-15.11.2024, Munich, DE

Interesting video
The ISS Design Challenge ...

Interesting video
Mouser Electronics Warehouse Tour with Grant Imahara

naše portály dle jazyka:

česko/slovenská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.CZ
WWW.ELEKTRONIK-INFO.CZ

anglická jazyková verze:
WWW.ELECTRONICA.ONLINE
WWW.ELECTRONIC-INFO.EU
WWW.COMPONENTS.ONLINE

polská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/pl
WWW.ELEKTRONIK-INFO.PL

ruská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/ru
WWW.ELEKTRONIK-INFO.RU
naše portály dle zaměření:

ELEKTRONIKA.ONLINE :
WWW.ELECTRONICA.ONLINE
WWW.ELEKTRONIKA.CZ
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/pl
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/ru

ELEKTRONIK-INFO:
WWW.ELECTRONIC-INFO.EU
WWW.ELEKTRONIK-INFO.CZ
WWW.ELEKTRONIK-INFO.PL
WWW.ELEKTRONIK-INFO.RU

COMPONENTS:
WWW.COMPONENTS.ONLINE
  kontakt:

MALUTKI media s.r.o.
Těrlická 475/22
735 35 Horní Suchá
tel. 00420-603531605
e-mail: info@malutki-media.comAll trademarks are the property of their respective owners.
ISSN 1801-3813