Adresář
 

ams-OSRAM
 

INTEL
 

NVIDIA
 

PANASONIC
 

ČEZ a.s.
 

SECTRON
 

Willow Technologies
 

MASTERS Sp. z o.o.
 

ABB
 

Visual Communications Company, LLC
 

TME Czech Republic s.r.o.
 

Lenovo
 

Sonderhoff Holding GmbH
 

Radio Frequency Systems
 

Siemens

28.09.2023 15:37:54
bloky
maketa
HomePage
Bezpečnost
TV
audio
Mobilní telefony
Stolní počítače
Notebooky
Tablety
Tiskárny
Displaye
Hodinky
Projektory
Chytré brýle
Fotoaparáty
Myčky
Ledničky
Pračky
Vysavače
Nářadí a pomůcky
Elektromobilita
Solární energie
Osvětlení
Zaměstnání
Veletrhy, výstavy, akce
Online akce
Zajímavá videa
Různé

WF-1000XM5
 
Sony představuje skutečně bezdrátová slu
Canon EOS R5 C
 
Canon představuje první plnoformátovou k
WF-1000XM4
 
Váš svět. Nic jiného. Sony uvádí nová sk
LUMIX S 85mm
 
Panasonic představuje nový Full Frame ob
Sony Alpha 7C
 
Společnost Sony představuje fotoaparát A
SRS-LSR200
 
S novým bezdrátovým příručním televizním
Sony Xperia L4
 
Nová Xperia™ L4 od společnosti Sony rozš
RX0 II
 
Společnost Sony představuje špičkový a m
α6400
 
Sony představuje novou generaci bezzrcad
WIHA-SB24670
 
Vícefunkční LED svítilna značky WIHA

Více než jen oko: Nová generace chytrých brýlí s technologiemi Bosch
Na CES® v Las Vegas, v Nevadě, Bosch Sensortec uvádí na trh jedinečný inovativní optický systém Smartglasses Light Drive pro chytré brýle. Modul Smartglasses Light Drive od společnosti Bosch v sobě ukrývá kompletní řešení s jediným zdrojem, který je tvořen zrcadly MEMS, optickými prvky, senzory a inteligentním softwarovým připojením. Toto integrované řešení poskytuje čistý vizuální zážitek s nezkresleným a vždy ostrým obrazem - dokonce i na přímém slunečním světle.
Díky inovativnímu systému Light Drive jsou chytré brýle vůbec poprvé transparentní, lehké a stylové
  • Světově první řešení transparentních chytrých brýlí pro celodenní nošení
  • Light Drive je nejmenší systém na trhu: snížení hloubky o 30 procent
  • Vysoce efektivní, lehký systém váží méně než 10 gramů
  • Poskytuje vysoce kvalitní a jasný obraz, a to i na přímém slunečním světle
  • Rychlá integrace zobrazovací řešení Light Drive na klíč

Bosch Sensortec poprvé integroval průlomovou technologii Bosch Light Drive do systému chytrých brýlí. Uživatelům se tak dostávají do rukou transparentní a nenápadné chytré brýle vhodné pro celodenní nošení. Tuto technologii lze také použít k optimalizaci výkonu systémů vlnovodu, pro které již Bosch Sensortec vyvíjí integrovaná řešení.

Systém Light Drive funguje bez zvnějšku viditelného displeje nebo kamery, což byla dvě úskalí, která dosud bránila úspěchu chytrých brýlí na trhu. Díky menší velikosti se mohou vývojáři chytrých brýlí obejít bez mohutného, těžkopádného provedení typického pro řadu dnešních modelů. Vůbec poprvé umožňuje systém na klíč vytvořit menší, lehčí a stylovější designy, které splní požadavky každého uživatele na vzhled a pohodlí. Malinký modul je také ideálním doplňkem pro ty, kteří nosí normální brýle pro korekci zraku – což je významný trh, protože šest z deseti lidí používá korekční čočky každý den.

„Systém Smartglasses Light Drive je v současnosti nejmenším a nejlehčím produktem na trhu, a je proto schopen proměnit téměř všechny běžné dioptrické brýle na chytré brýle,“ říká Dr. Stefan Finkbeiner, výkonný ředitel Bosch Sensortec. „Odstraněním rozptylujících způsobů používání telefonu mohou inteligentní brýle přispět ke zvýšení bezpečnosti jízdy a snížit nutkání uživatelů neustále kontrolovat na svých mobilních zařízeních notifikace nebo zprávy.“

Inovativní řešení Smartglasses Light Drive od společnosti Bosch Sensortec dláždí cestu pro budoucnost bez digitální únavy. Systém zobrazuje dokonalou rovnováhu informací v reálném čase v hands-free režimu a minimalistickém formátu, takže je ideální pro aplikace včetně navigace, volání a notifikace, jako jsou alarmy, připomenutí kalendáře a platformy pro zasílání zpráv, jako jsou WhatsApp a WeChat. Obzvláště užitečné jsou také informace založené na poznámkách, jako jsou seznamy úkolů a nákupní seznamy, recepty nebo montážní pokyny, u kterých potřebuje mít uživatel volné ruce.

Dosud se tyto aplikace omezovaly zejména na zařízení s fyzickými displeji, jako jsou chytré telefony nebo chytré hodinky. Chytré brýle minimalizují společensky nepřijatelné chování, jako je nutkavé kontrolování telefonu, a díky transparentním a pohotovým navigačním pokynům bez nutnosti použití rukou pomáhají zvyšovat bezpečnost řidiče. Nová technologie Bosch Light Drive rozšiřuje rozsah a dostupnost aplikací a informací ve spojení s okamžitým přístupem k relevantním datům, sociálním médiím a intuitivnímu ovládání přehrávání zvuku.

Inovativní technologie v malém balení

Mikroelektromechanický systém (MEMS) založený na snímači kolimovaného světla uvnitř modulu Bosch Smartglasses Light Drive snímá holografický prvek (HOE) integrovaný do čočky chytrých brýlí. Tento HOE přesměruje světelný paprsek na povrch lidské sítnice a vytvoří obraz s vysokým rozlišením.

Tato technologie umožňuje bezpečné prohlížení prakticky všech informací z připojeného mobilního zařízení, například spárovaného smartphonu, a jejich překrytí na bezpečném a pohodlném místě bez použití rukou. Promítaný obraz s vysokým rozlišením je díky možnosti přizpůsobení jasu ostrý i za přímého slunečního světla, což zajišťuje soukromý.

Technologie Light Drive od společnosti Bosch je kompatibilní se zakřivenými a korekčními čočkami, díky čemuž je tato nová technologie atraktivní a dostupná i pro uživatele, kteří nosí dioptrické brýle. Nevýhodou dosavadní konkurenční zobrazovací technologie byly duhové odlesky a závoj světla viditelné po vypnutí systému, takzvané rušivé světlo. Naproti tomu technologie Light Drive od společnosti Bosch poskytuje příjemnou celodenní optickou průhlednost s minimální citlivostí na rušivé světlo, což znamená, že je zobrazení vždy křišťálově čisté a rozptylující vnitřní odrazy jsou minulostí.

Nejmenší řešení na trhu umožňuje stylový design chytrých brýlí

Nový kompletní systém Light Drive na klíč je nejmenším srovnatelným řešením na trhu, které ve srovnání se stávajícími řešeními přináší snížení hloubky o 30 procent. Měří přibližně 45 – 75 mm x 5 – 10 mm x 8 mm (D x V x Š, v závislosti na integraci zákazníka) a váží méně než 10 gramů. To usnadňuje výrobcům brýlí flexibilně zmenšit šířku rámu brýlí a vytvořit stylový design a eliminovat značně robustní design chytrých brýlí první generace. Společenská přijatelnost a široké přijetí mají potenciál učinit z retinálních technologií Light Drive další boom pro výrobce zobrazovacích zařízení spotřební elektroniky.

Komplexní řešení pro výrobce chytrých brýlí

Bosch Sensortec nabízí řešení Light Drive na klíč – navržené a integrované tak, aby zajišťovalo trvale vysokou kvalitu, spolehlivost a výkon, a zároveň umožňovalo rychle reagovat na požadavky trhu a zákazníků na úpravy produktů. Bosch Sensortec je jediným koncovým poskytovatelem retinální technologie Light Drive a tuto pozici ještě posiluje díky nabídce široké škály doplňkových zařízení a řešení. Modul smartglasses je obohacen o několik senzorových řešení, jako je inteligentní senzor Bosch BHI260, snímač barometrického tlaku BMP388 a magnetometr BMM150. Tyto senzory umožňují intuitivní funkce uživatelského rozhraní ke zvýšení pohodlí při práci s brýlemi, jako jsou například funkce multi-tap na rámu.

Řešení Smartglasses Light Drive od společnosti Bosch bude k dispozici v roce 2021 pro velkoobjemové výrobce pod číslem produktu BML500P.

Zdroje:

Reference:
„Kolik lidí na světě nosí brýle?“.
URL: https://www.reference.com/world-view/many-people-world-wear-glasses-e1268cfa00bdbd41 [05.11.2019].

Jan-Willem Bruggink (2013):
„Více než 6 z 10 lidí nosí brýle nebo kontaktní čočky“.
URL: https://www.cbs.nl/en-gb/news/2013/38/more-than-6-in-10-people-wear-glasses-or-contact-lenses [05.11.2019].

2020011203 / 14.01.2020 / Různé / BOSCH /

Éra vodíku: Bosch zahajuje sériovou výrobu svého Fuel Cell Power modulu pro palivové články
Společnost Bosch vstupuje do éry vodíku v mobilitě. Ve svém závodě ve stuttgartském Feuerbachu zahájila společnost sériovou výrobu svého Fuel Cell Power modulu pro palivové články.

Stacionární palivový článek: Společnost Bosch plánuje zahájit sériovou výrobu v roce 2024
Společnost Bosch to se stacionárními palivovými články myslí vážně. V roce 2024 chce společnost zahájit sériovou výrobu decentralizovaných elektráren založených na technologii palivových článků na bázi tuhých oxidů a za tímto účelem se domluvila na hlubší spolupraci se společností Ceres Power.

Více než jen oko: Nová generace chytrých brýlí s technologiemi Bosch
Na CES® v Las Vegas, v Nevadě, Bosch Sensortec uvádí na trh jedinečný inovativní optický systém Smartglasses Light Drive pro chytré brýle. Modul Smartglasses Light Drive od společnosti Bosch v sobě ukrývá kompletní řešení s jediným zdrojem, který je tvořen zrcadly MEMS, optickými prvky, senzory a inteligentním softwarovým připojením. Toto integrované řešení poskytuje čistý vizuální zážitek s nezkresleným a vždy ostrým obrazem - dokonce i na přímém slunečním světle.

Lepší než pár očí: Bosch kamera s umělou inteligencí pro asistenční systémy pro řidiče a automatizované řízení
Bosch usiluje o vedoucí postavení na trhu kamerové techniky

Z aerodynamického tunelu na chodník: Bosch přináší inteligentní elektropohon do dětského kočárku
Systém eStroller představuje revoluci v komfortu a bezpečnosti

Bosch představuje už dnes mobilitu zítřka
Lehký, vzdušný, minimalistický design, futuristický vnější plášť tvořený obrazovkou a sklem a prostorný interiér – takhle nějak by mohli architekti popsat novou strukturu, ale ve skutečnosti se tento popis hodí i na zcela novou třídu vozidla a nový typ mobility: elektřinou poháněná vozidla kyvadlové dopravy bez řidiče, která se téměř nehlučně proplétá městskými centry a je propojená s jejich prostředím.

Bosch a Daimler: San José se má stát pilotním městem pro automatizovanou službu spolujízdy

Bosch přináší na silnice celosvětově první zahnutý přístrojový panel
Světová premiéra pro „Innovision Cockpit“ nového Volkswagen Touareg

Automatizované řízení ve městě: Bosch a Daimler sází na AI platformu od Nvidia
Automatizovaná vozidla jsou komplexní jezdící počítače. Tento výrok platí zejména tehdy, když se mají samostatně pohybovat také v městském provozu a s využitím velkého množství růžných senzorů prostředí. Při své spolupráci zaměřené na vysoce automatizované řízení bez řidiče nyní společnosti Bosch a Daimler definovaly nezbytnou výpočetní sílu pro svůj řídicí systém.

Zajímavé videa


Sony představuje skutečně bezdrátová sluchátka do uší WF-1000XM5


Introducing NVIDIA DGX A100


Arduino LED filament clock


How Intel Makes Chips: Concept to CustomerFirma týdne

ams-OSRAM

Adresář


ams-OSRAM


INTEL


NVIDIA


PANASONIC


ČEZ a.s.


SECTRON


Willow Technologies


MASTERS Sp. z o.o.


ABB


Visual Communications Company, LLC


TME Czech Republic s.r.o.


Lenovo


Sonderhoff Holding GmbH


Radio Frequency Systems


Siemens


LEM


MENCOM


HIROSE ELECTRIC CO., LTD


PANDUIT


GaN Systems


AT&S


TT Electronics


AUDIODIGITAL.CZ


MICROS


FUJITSU


LIDL


DATART


TESCO


GLOBUS


EURONICSKalendář

Interesting video
The ISS Design Challenge ...

Interesting video
Mouser Electronics Warehouse Tour with Grant Imahara

naše portály dle jazyka:

česko/slovenská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.CZ
WWW.ELEKTRONIK-INFO.CZ

anglická jazyková verze:
WWW.ELECTRONICA.ONLINE
WWW.ELECTRONIC-INFO.EU
WWW.COMPONENTS.ONLINE

polská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/pl
WWW.ELEKTRONIK-INFO.PL

ruská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/ru
WWW.ELEKTRONIK-INFO.RU
naše portály dle zaměření:

ELEKTRONIKA.ONLINE :
WWW.ELECTRONICA.ONLINE
WWW.ELEKTRONIKA.CZ
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/pl
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/ru

ELEKTRONIK-INFO:
WWW.ELECTRONIC-INFO.EU
WWW.ELEKTRONIK-INFO.CZ
WWW.ELEKTRONIK-INFO.PL
WWW.ELEKTRONIK-INFO.RU

COMPONENTS:
WWW.COMPONENTS.ONLINE
  kontakt:

MALUTKI media s.r.o.
Těrlická 475/22
735 35 Horní Suchá
tel. 00420-603531605
e-mail: info@malutki-media.comAll trademarks are the property of their respective owners.
ISSN 1801-3813