Adresář
 

ams-OSRAM
 

INTEL
 

NVIDIA
 

PANASONIC
 

ČEZ a.s.
 

SECTRON
 

Willow Technologies
 

MASTERS Sp. z o.o.
 

ABB
 

Visual Communications Company, LLC
 

TME Czech Republic s.r.o.
 

Lenovo
 

Sonderhoff Holding GmbH
 

Radio Frequency Systems
 

Siemens

24.07.2024 0:07:25
bloky
maketa
HomePage
Bezpečnost
TV
audio
Mobilní telefony
Stolní počítače
Notebooky
Tablety
Tiskárny
Displaye
Hodinky
Projektory
Chytré brýle
Fotoaparáty
Myčky
Ledničky
Pračky
Vysavače
Nářadí a pomůcky
Elektromobilita
Solární energie
Osvětlení
Zaměstnání
Veletrhy, výstavy, akce
Online akce
Zajímavá videa
Různé

WF-1000XM5
 
Sony představuje skutečně bezdrátová slu
Canon EOS R5 C
 
Canon představuje první plnoformátovou k
WF-1000XM4
 
Váš svět. Nic jiného. Sony uvádí nová sk
LUMIX S 85mm
 
Panasonic představuje nový Full Frame ob
Sony Alpha 7C
 
Společnost Sony představuje fotoaparát A
SRS-LSR200
 
S novým bezdrátovým příručním televizním
Sony Xperia L4
 
Nová Xperia™ L4 od společnosti Sony rozš
RX0 II
 
Společnost Sony představuje špičkový a m
α6400
 
Sony představuje novou generaci bezzrcad
WIHA-SB24670
 
Vícefunkční LED svítilna značky WIHA

Společnost Sony představuje špičkový a mimořádně kompaktní model RX0 II – nejmenší a nejlehčí fotoaparát na světě
Společnost Sony dnes představila nový zajímavý přírůstek do své řady velmi oblíbených kompaktních fotoaparátů. Je jím nejmenší a nejlehčí[vi] prémiový kompaktní fotoaparát na světě, RX0 II(model DSC-RX0M2). Nový model staví na voděodolnosti / odolnosti proti prachuii, nárazu[vii] a tlaku[viii] a dokonalé kompaktnosti původní RX0. Nově nabídne také interní nahrávání v rozlišení 4K, LCD displej naklopitelný nahoru o180° a dolů o 90°, který funguje dokonce i pod vodou[ix] ii, a nová řešení stabilizace obrazu pro nahrávání videa.
  • Výjimečná kvalita obrazu, kterou přináší vrstvený obrazový snímač typu 1.0 s 15,3 MP[i] vměstnaný do voděodolného[ii], robustního a vysoce kompaktního těla
  • Je vybaven 24mm[iii]širokoúhlým objektivem ZEISS® Tessar T* F4 s pevnou ohniskovou vzdáleností
  • Interní nahrávání videí ve 4K[iv] a nová řešení stabilizace obrazu
  • Pokročilé funkce pro snímání statických fotografií zahrnují rychlost závěrky omezující zkreslení až 1/32 000 s a rychlost sériového snímání dosahující až 16 sn/s[v]
  • Voděodolný LCD displej naklopitelný do 180° a Clear Image Zoom umožňují fotografování množství rozmanitých scén
  • Skvěle se hodí pro fotografování selfie díky zdokonalené reprodukci barev, novému režimu Soft Skin Effect a pokročilému ostření na oko Eye AF
  • Mikrofonní vstup a grip pro snímání (VCT-SGR1) představují ideální minimalistické řešení pro natáčení vlogů
  • Snímání pomocí více fotoaparátů umožňuje natáčení kreativních videí z různých úhlů pohledu

Srdcem RX0 II je vrstvený obrazový snímač Exmor RS™ CMOS typu 1.0 s 15,3 megapixelyi a pokročilý obrazový procesor BIONZ X™, který přináší zdokonalenou reprodukci barev[x] s nádhernými pleťovými tóny. Tato vysoce výkonná kombinace byla optimalizována tak, aby zajistila bleskově rychlý výkon a výjimečnou kvalitu obrazu při fotografování i nahrávání videí s širokým rozpětím citlivosti ISO 80[xi]-12 800. Širokoúhlý 24mmiii objektiv ZEISS® Tessar T* F4.0 s pevnou ohniskovou vzdáleností disponuje zkrácenou minimální ostřící vzdáleností 20 cm, díky níž je ideální pro fotografování selfie nebo table-top fotografií.

Fotoaparát do jakýchkoli podmínek

RX0 II je fotoaparát, který si bez obav můžete vzít na místa, o nichž si jiné fotoaparáty mohou nechat zdát. Jeho rozměry jsou pouhých 59 mm x 40,5 mm x 35 mm[xii] a hmotnost jen 132 g[xiii], takže se RX0 II snadno vejde do kapsy a je připravený čelit jakýmkoli živlům. Model je vodotěsnýii až do hloubky 10 metrů, odolný proti prachuii a páduvii až z dvoumetrové výšky i proti tlakuviii až 200 kg.

„Cílem vývoje původního modelu RX0 bylo zkonstruovat fotoaparát, který by svým provedením a technickými možnostmi umožňoval nové způsoby tvůrčího vyjádření,“ vysvětluje Yann Salmon Legagneur, ředitel produktového marketingu z oddělení Digital Imaging společnosti Sony Europe. „Z této myšlenky jsme vycházeli při tvorbě nového modelu RX0 II a obohatili jej o další možnosti a funkce, což z něj činí ideální fotoaparát pro jakýkoli druh cestování, který bude poskytovat stejně kvalitní fotografie a videa v celé řadě příležitostí pro fotografování a vlogování.“

 

Videa a mnoho dalšího

Model RX0 II nabízí interní nahrávání videí ve 4K 30piv s „full pixel readout“ bez slučování pixelů, který zaznamenává přibližně 1,7násobné množství dat potřebných pro nahrávání videí v kvalitě 4K. Následné převzorkování omezuje nežádoucí efekty moiré a zubatých okrajů. Zajistí tak plynulý a vysoce kvalitní záznam v rozlišení 4K s výjimečnými detaily a hloubkou. Pomocí nově představených mobilních aplikací „Imaging Edge™“ od společnosti Sony lze tento záznam přenést do smartphonu[xiv], upravovat a snadno sdílet na sociálních sítích.

Model RX0 II představuje vestavěnou elektronickou stabilizaci obrazu[xv], která umožňuje záznam bez roztřesení, a to i při snímání z ruky. Stabilizaci je dále možné podpořit, když při exportování do chytrého telefonu nebo tabletu použijete aplikaci „Movie Edit add-on“[xvi], která zpracovává dodatečné informace zaznamenané během nahrávání a vytváří plynulé video v kvalitě jako při snímání ze stativu.[xvii] Další novou funkcí, která je dostupná přes doplňkovou aplikaci ‘Movie Edit add-on’ od společnosti Sony, je funkce umožňující chytrou kompozici ‘Intelligent Framing’, která pomáhá vybraný objekt udržet uprostřed záběru a při finálních úpravách opravuje zkreslení obrazu. V závislosti na tom, kde budete video sdílet, lze vybrat požadovaný poměr stran.

Mezi další funkce fotoaparátu RX0 II pro video patří nahrávání extrémně zpomaleného záznamu Super Slow Motion rychlostí 1000 sn/s [xviii],nekomprimovaný výstup 4K HDMI a simultánní proxy nahrávání. Konečného výsledku přesně podle svých tvůrčích představ mohou uživatelé dosáhnout pomocí funkcí Picture Profile, S-Log2 a Time Code / User bit.

Precizní fotografie

Díky všestrannosti modelu RX0 II máte kromě možností záznamu videa k dispozicitaké množství funkcí pro pořizování fotografií. Fotoaparát se může pochlubit závěrkou omezující zkreslení s rychlostí až 1/32 000 s a fotografováním rychlostí až 16 sn/s v, díky níž se vám podaří zachytit každičký letmý výraz v obličeji fotografovaného objektu. Při přepracování původního modelu RX0 bylo zdokonaleno podání barev tak, aby reprodukovalo přirozené a živé tóny pleti. Pomocí volitelného režimu pro měkké pleťové tóny (Soft Skin Effect) pak lze retušovat drobné vady pleti avrásky. Fotoaparát umožňuje použít funkce Hodnocení (Rating) a Ochrana (Protect) a dále nabízí možnost zobrazit fotografie pořízené v režimu sériového snímání po skupinách.

Automatické ostření na oči EyeAF od společnosti Sony, které se těší velké popularitě u portrétních fotografů po celém světě, bylo u modelu RX0 IIještě zdokonaleno. Vylepšeníse dočkala rychlost, přesnost a ovládání automatického ostření na oči (EyeAF), aby bylo ještě snazší zachytit úžasné portréty. Pouhým stisknutím tlačítka spouště do poloviny fotoaparát uzamkne sledování očí objektu. V menu je možné vybrat, na které oko má fotoaparát ostřit (levé/pravé/automaticky), nebo je možné zvolený typ ostření přiřadit programovatelnému tlačítku, aby se uživatel mohl soustředit na kompozici.

 

Fotoaparát lze nastavit na intervalové snímání, jehož výsledky lze pomocí „prohlížeče“ v počítačové aplikaci „Imaging Edge“ od společnosti Sony upravovat do úžasných časosběrných videí[xix].

 

Možnosti použití více fotoaparátů

Pomocí aplikace „Imaging Edge Mobile“[xx] od společnosti Sony můžete bezdrátově ovládat až 5 fotoaparátů[xxi] RX0 II, zatímco prostřednictvím přístupového bodu bude možné ovládat 6 až 50 fotoaparátů (naplánováno na léto 2019). Model RX0 II je rovněžkompatibilní s ovladačem fotoaparátů CCB-WD1[xxii], který umožňuje připojit a ovládat až 100 fotoaparátů propojených kabelem. Tato řešení s více fotoaparáty otevírají dveře do zcela nového světa příležitostí natáčení a neomezených možností videa, ať už se uživatel rozhodne pro jakýkoli úhel pohledu.

Cena a dostupnost

Model RX0 II v sadě s gripem pro snímání VCT-SGR1 a držákem se začne do Evropy dovážet v květnu 2019.

Bližší informace o modelu fotoaparátu RX0 II jsou k dispozici na stránkách produktu.

Řadu exkluzivních příběhů, videí a zajímavého nového obsahu pořízeného pomocí nejnovějších fotoaparátů a dalších produktů Alpha od společnosti Sony naleznete na webu https://www.sony.cz/alphauniverse. Evropský fotografický portál společnosti Sony je k dispozici ve 22 jazycích a obsahuje detailní novinky o produktech či soutěžích a aktuální seznam událostí společnosti Sony v jednotlivých zemích.

[i] Přibližný počet efektivních megapixelů

[ii] Funkčnost závisí na okolnostech a podmínkách používání, nelze tedy poskytnout žádné záruky ohledně případného poškození, selhání či porušení vodotěsnosti nebo prachotěsnosti tohoto fotoaparátu. Odolnost proti vodě a prachu odpovídá stupni IP68 úrovně ochrany podle JIS. Pod vodou se zvětší minimální zaostřovací vzdálenost a zorný úhel pole se zúží. Tento fotoaparát se ve vodě potopí ke dnu – použijte popruh, abyste předešli ztrátě

[iii] Konvertováno ze zorného úhlu (ekvivalent 35mm formátu)

[iv]Není podporováno připojení přes Wi-Fi®. QFHD: 3840 x 2160. Nahrávání videozáznamů ve formátu XAVC S vyžaduje paměťovou kartu SDHC/SDXC třídy 10 nebo vyšší. Přenosová rychlost 100 Mb/s vyžaduje kartu micro SDHC/SDXC UHS-I (U3)

[v] V režimu kontinuálního snímání s prioritou expozičního času. Zaostření a nastavení expozice jsou u prvního snímku pevně nastaveny

[vi] Mezi digitálními fotoaparáty s pevný objektivem, snímačem typu 1.0 a výklopným displejem. K březnu 2019, podle průzkumu společnosti Sony

[vii] Splňuje podmínky normy MIL-STD810G C1, metoda 516.5 – náraz na 5cm překližku. Platí, když je displej LCD zasunutý

[viii] Zkušební podmínky společnosti Sony. Platí, když je displej LCD zasunutý

[ix] Bezdrátové funkce nelze používat pod vodou

[x] Ve srovnání s fotoaparátem DSC-RX0

[xi] ISO 80, 100: při rozšíření. Pouze pro statické snímky

[xii] šířka x výška x hloubka

[xiii] Přibližná hmotnost včetně baterie a paměťového média

[xiv] Dostupnost přenosu videa a přehrávání se liší v závislosti na používaném smartphonu

[xv] Pouze pro natáčení videa

[xvi]Mobilní add-on aplikace pro ‘Imaging Edge Mobile’

[xvii] Úhel je užší než skutečný záběr. Oblast rámečku snímku je užší než původní snímek. Záznam videa může mít rozlišení až Full HD

[xviii] Nelze zaznamenávat zvuk. Vyžaduje paměťovou kartu micro SDXC či SDHC třídy 10 nebo vyšší

[xix] Připojení přes Wi-Fi® není během intervalového snímání k dispozici. Je potřeba nejnovější verze „prohlížeče“ v aplikaci Imaging Edge a nejnovější verze počítačové aplikace PlayMemories Home

[xx] Není k dispozici během záznamu videa v rozlišení 4K, videa FHD 120p (NTSC) / 100p (PAL) nebo intervalového záznamu. Modely DSC-RX0 a DSC-RX0M2 nelze používat současně s rádiovým ovládáním. Skutečný počet připojitelných zařízení závisí na specifikacích použitého přístupového bodu, smartphonu či tabletu a na stupni rušení rádiovými vlnami v místě instalace.

[xxi] Podrobnosti o kompatibilitě aplikace Imaging Edge Mobile naleznete na níže uvedené webové stránce

https://www.sony.net/iem/

[xxii] Při použití ovladače CCB-WD1 aktualizujte software na nejnovější verzi. (Podporováno verzí 2.00 a novějšími.) Podle výsledků interního testování společnosti Sony lze s jednotkami ovladače fotoaparátu připojit až 100 párů fotoaparátu DSC-RX0M2

2019051705 / 17.05.2019 / Fotoaparáty / SONY /

Sony představuje skutečně bezdrátová sluchátka do uší WF-1000XM5
Nejlepší sluchátka s potlačením okolního hluku [i]

Váš svět. Nic jiného. Sony uvádí nová skutečně bezdrátová sluchátka WF-1000XM4
Společnost Sony představuje WF-1000XM4 – nejnovější skutečně bezdrátový model kritiky oceňované řady sluchátek 1000X. Sluchátka WF-1000XM4 posouvají špičkové potlačení okolního hluku[2] a kvalitu zvuku na novou úroveň. Jsou vyrobena tak, aby vyhovovala každému uchu, a nabízejí individuální zážitek, který se přizpůsobí každé situaci.

Společnost Sony představuje fotoaparát Alpha 7C a zoomovací objektiv, které dohromady tvoří nejmenší a nejlehčí fullframový systém na světě
Společnost Sony dnes představila několik přírůstků do své působivé řady foto a video produktů — fullframový fotoaparát Alpha 7C (model ILCE-7C), zoomový objektiv FE 28-60mm F4-5.6 (model SEL2860) a blesk HVL-F28RM.

S novým bezdrátovým příručním televizním reproduktorem SRS-LSR200 od Sony lépe uslyšíte televizi
Společnost Sony oznámila, že na Evropský trh uvádí bezdrátový příruční televizní reproduktor SRS-LSR200, který si bude možné zakoupit od července ve Velké Británii, v Německu a Rakousku a od září i na ostatních evropských trzích Sony.

Nová Xperia™ L4 od společnosti Sony rozšiřuje svoji dostupnější řadu telefonů série „L“ o model v elegantním designu nově s poměrem stran 21:9 a zcela výjimečnými možnostmi záznamu ve své třídě
Společnost Sony dnes představuje novou Xperii L4 – model, který doplňuje dostupnější řadu telefonů a obohacuje portfolio chytrých telefonů zaměřených na konzumaci hudby, videa a další zábavy.

Společnost Sony na veletrhu CES 2020 zdůrazňuje svůj vývoj směrem ke „kreativní zábavní společnosti s pevným technologickým základem“
Snahou společnosti Sony je přinášet produkty, obsah a služby, které naleznou odezvu u diváků a budou mít pozitivní dopad na společnost v souladu s jejich hlavním účelem, kterým je „naplnit svět emocemi skrze sílu kreativity a technologie.“

Společnost Sony představuje špičkový a mimořádně kompaktní model RX0 II – nejmenší a nejlehčí fotoaparát na světě
Společnost Sony dnes představila nový zajímavý přírůstek do své řady velmi oblíbených kompaktních fotoaparátů. Je jím nejmenší a nejlehčí[vi] prémiový kompaktní fotoaparát na světě, RX0 II(model DSC-RX0M2). Nový model staví na voděodolnosti / odolnosti proti prachuii, nárazu[vii] a tlaku[viii] a dokonalé kompaktnosti původní RX0. Nově nabídne také interní nahrávání v rozlišení 4K, LCD displej naklopitelný nahoru o180° a dolů o 90°, který funguje dokonce i pod vodou[ix] ii, a nová řešení stabilizace obrazu pro nahrávání videa.

Sony představuje novou generaci bezzrcadlovky α6400 s funkcemi „Real-time Eye Autofocus“, „Real-time Tracking“ a nejrychlejším automatickým ostřením na světě
Nový systémový fotoaparát s čipem typu APS-C přináší výjimečnou obrazovou kvalitu, kompaktní design a mnoho pokročilých technologií, které zdědila od plnoformátových zrcadlovek Sony

Nové vysoce výkonné audio reproduktory – nechte se pohltit dokonalou party
Společnost Sony dnes představuje pět nových modelů, které rozšíří řadu s označením High Power Audio. Novými modely jsou MHC-V82D, MHC-V72D, MHC-V42D, MHC-V02 a reproduktor pro venkovní party GTK-PG10.

Křišťálově čistý zvuk ve vysokém rozlišení, který se perfektně hodí do každého interiéru: představujeme nový skleněný zvukový reproduktor od Sony
Společnost Sony dnes představila nový model skleněného reproduktoru Glass Sound Speaker, LSPX-S2, minimalistický a elegantní přenosný reproduktor pro domácí použití, který využívá svůj design pro dosažení špičkové kvality zvuku.

Sony představuje na veletrhu CES 2019 svoje nejnovější produkty a ukazuje poslední trendy v zábavním průmyslu
Kenichiro Yoshida, prezident a výkonný ředitel společnosti Sony Corporation ve svém projevu na tiskové konferenci 7. ledna uvedl: „Sony je kreativní zábavní společnost. My v Sony navazujeme partnerství s tvůrci, kteří vytváří hudbu, filmy, televizní pořady a hry, jež upoutají miliardy očí, uší i myslí po celém světě.

Sony brings waterproof and truly wire-free together, with its new sports headphones
Listen completely wire-free, and now smartphone-free too, with Sony’s new WF-SP900 truly wireless sports headphones - the ultimate way to listen to your music whilst exercising. The truly wireless design means you can move around freely with no constraints, and listen to your favourite tunes with the best in-ear comfort.

Zajímavé videa


HRY, PC PŘÍSLUŠENSTVÍ A DALŠÍ


electronica 2024, 12.11.-15.11.2024, Munich, DE


Sony představuje skutečně bezdrátová sluchátka do uší WF-1000XM5


Introducing NVIDIA DGX A100


Arduino LED filament clock

Firma týdne

ams-OSRAM

Adresář


ams-OSRAM


INTEL


NVIDIA


PANASONIC


ČEZ a.s.


SECTRON


Willow Technologies


MASTERS Sp. z o.o.


ABB


Visual Communications Company, LLC


TME Czech Republic s.r.o.


Lenovo


Sonderhoff Holding GmbH


Radio Frequency Systems


Siemens


LEM


MENCOM


HIROSE ELECTRIC CO., LTD


PANDUIT


GaN Systems


AT&S


TT Electronics


AUDIODIGITAL.CZ


MICROS


FUJITSU


LIDL


DATART


TESCO


GLOBUS


EURONICSKalendář
electronica 2024, 12.11.-15.11.2024, Munich, DE

Interesting video
The ISS Design Challenge ...

Interesting video
Mouser Electronics Warehouse Tour with Grant Imahara

naše portály dle jazyka:

česko/slovenská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.CZ
WWW.ELEKTRONIK-INFO.CZ

anglická jazyková verze:
WWW.ELECTRONICA.ONLINE
WWW.ELECTRONIC-INFO.EU
WWW.COMPONENTS.ONLINE

polská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/pl
WWW.ELEKTRONIK-INFO.PL

ruská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/ru
WWW.ELEKTRONIK-INFO.RU
naše portály dle zaměření:

ELEKTRONIKA.ONLINE :
WWW.ELECTRONICA.ONLINE
WWW.ELEKTRONIKA.CZ
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/pl
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/ru

ELEKTRONIK-INFO:
WWW.ELECTRONIC-INFO.EU
WWW.ELEKTRONIK-INFO.CZ
WWW.ELEKTRONIK-INFO.PL
WWW.ELEKTRONIK-INFO.RU

COMPONENTS:
WWW.COMPONENTS.ONLINE
  kontakt:

MALUTKI media s.r.o.
Těrlická 475/22
735 35 Horní Suchá
tel. 00420-603531605
e-mail: info@malutki-media.comAll trademarks are the property of their respective owners.
ISSN 1801-3813