Adresář
 

ams-OSRAM
 

INTEL
 

NVIDIA
 

PANASONIC
 

ČEZ a.s.
 

SECTRON
 

Willow Technologies
 

MASTERS Sp. z o.o.
 

ABB
 

Visual Communications Company, LLC
 

TME Czech Republic s.r.o.
 

Lenovo
 

Sonderhoff Holding GmbH
 

Radio Frequency Systems
 

Siemens

24.07.2024 0:07:25
bloky
maketa
HomePage
Bezpečnost
TV
audio
Mobilní telefony
Stolní počítače
Notebooky
Tablety
Tiskárny
Displaye
Hodinky
Projektory
Chytré brýle
Fotoaparáty
Myčky
Ledničky
Pračky
Vysavače
Nářadí a pomůcky
Elektromobilita
Solární energie
Osvětlení
Zaměstnání
Veletrhy, výstavy, akce
Online akce
Zajímavá videa
Různé

WF-1000XM5
 
Sony představuje skutečně bezdrátová slu
Canon EOS R5 C
 
Canon představuje první plnoformátovou k
WF-1000XM4
 
Váš svět. Nic jiného. Sony uvádí nová sk
LUMIX S 85mm
 
Panasonic představuje nový Full Frame ob
Sony Alpha 7C
 
Společnost Sony představuje fotoaparát A
SRS-LSR200
 
S novým bezdrátovým příručním televizním
Sony Xperia L4
 
Nová Xperia™ L4 od společnosti Sony rozš
RX0 II
 
Společnost Sony představuje špičkový a m
α6400
 
Sony představuje novou generaci bezzrcad
WIHA-SB24670
 
Vícefunkční LED svítilna značky WIHA

Sony představuje na veletrhu CES 2019 svoje nejnovější produkty a ukazuje poslední trendy v zábavním průmyslu
Kenichiro Yoshida, prezident a výkonný ředitel společnosti Sony Corporation ve svém projevu na tiskové konferenci 7. ledna uvedl: „Sony je kreativní zábavní společnost. My v Sony navazujeme partnerství s tvůrci, kteří vytváří hudbu, filmy, televizní pořady a hry, jež upoutají miliardy očí, uší i myslí po celém světě.

Chtěli bychom zde ukázat, jak profesionální technologie od Sony podporují tvůrce v různých sektorech zábavního průmyslu, aby mohli tvořit špičkový obsah. Také uvidíte, jak naše spotřební produkty spojují tvůrce a uživatele tím, že lidem umožňují vychutnat si obsah v nejvyšší možné kvalitě.“

Kenichiro Yoshida rovněž zmínil „zájmové komunity“, tedy komunity lidí, kteří sdílejí podobné zájmy, emoční hodnoty i zkušenosti, a kteří se soustředí okolo naší světové třídy zábavního obsahu a hardwarových produktů, jako jsou například PlayStation® nebo α, digitální fotoaparáty s výměnnými objektivy. Svůj projev uzavřel slovy: „Sony je tu se svou technologií také proto, aby přinášelo fanouškům co nejlepší zážitek ze zábavy a naplnilo svět emocemi.“

Poté se slova ujal Tom Rothman (předseda divize Motion Pictures Group společnosti Sony Pictures Entertainment (SPE)) a Kristine Belsonová (prezidentka Sony Pictures Animation, SPE). Hovořili o tom, jak je pro naplnění vize Sony důležitý skvělý obsah a dlouhodobě platná autorská práva. Dále popisovali, jak technologie a produkty Sony pomáhají přetavit vize tvůrců ve skutečnost. Za příklad jim posloužily produkty jako kamera CineAlta Camera VENICE od Sony a full-framové bezzrcadlovky α9, které byly použity při tvorbě televizních programů a filmů. Také vyzdvihli uvedení na trh nové produktové řady televizorů BRAVIA® MASTER od Sony, která divákům zprostředkovává umělecký záměr autora.

Dále se slova ujal také Rob Stringer (výkonný ředitel Sony Music Entertainment) a poukázal na kampaň značky nazvanou „Lost In Music“ jako příklad kombinace hudby a nejnovějších technologií Sony. Následně oznámil, že Sony přinese nové hudební zážitky fanouškům hudby díky inovativní technologii 360 Reality Audio.

Nejdůležitější produkty a prototypy, které se představily

Stánek Sony na veletrhu CES je rozdělen do několika zón, jako například „Vizuální zábavy“ (Visual Entertainment), „Hudební zábavy“ (Music Entertainment), „α“ a „PlayStation“. Každá ze zón představuje snahy a produkty společnosti Sony, které spojují tvůrce a uživatele prostřednictvím nejnovějšího hardwaru a technologie a přinášejí zákazníkům špičkový zážitek ze zábavy.

Ve střední části stánku Sony bylo nainstalováno pódium, kde se budou několikrát denně konat besedy a video projekce, které vyzdvihnou umělecký záměr různých tvůrců obsahu (včetně nositelů ocenění Grammy za zvuk a profesionálních fotografů atd.). Tyto programy se budu zabývat různými tématy, zejména příklady tvůrčího obsahu, který byl vytvořen pomocí nejnovějších produktů, a také myšlenkami, jež stály u zrodu těchto děl.

Podrobnější informace o stánku a pódiu ve výstavních prostorách Sony i o programu besed se dozvíte na následující adrese:

https://www.sony.net/brand/event/ces2019

Vizuální zábava

Na stánku se představí nová produktová řada série BRAVIA® MASTER a předvede vysokou obrazovou i zvukovou kvalitu technologie, která divákům věrně zprostředkuje autorův záměr.

8K HDR Full Array LED televizor ZG9 ze série BRAVIA MASTER (98”/85”), první 8K HDR Full Array LED televizor od Sony, je vybaven nejnovější generací obrazového procesoru X1™ Ultimate. Ten je kompatibilní s 8K a disponuje vlastním algoritmem a databází pro ultra vysoké rozlišení, jež umožňují, aby technologie 8K X-Reality™ PRO „vylepšila“ jakýkoli obsah na kvalitu blížící se opravdové kvalitě 8K. Kromě toho představuje unikátní a propracovaná technologie Backlight Master Drive nově vyvinuté LED moduly a algoritmus ovládání optimalizovaný pro 8K.

Kombinace těchto technologií přináší kvalitu obrazu s vysokým rozlišením a silným kontrastem v úchvatném stylu. Navíc umožňuje systém Acoustic Multi-Audio™, jehož součástí jsou čtyři reproduktory – dva jsou umístěné nad obrazovkou a dva pod ní – aby diváci slyšeli zvuk, který vychází z obrazovky, nikoli z míst, kde jsou reproduktory ve skutečnosti umístěné. Tím je dosaženo vysoké úrovně kvality zvuku, která ještě dále přispívá k podmanivosti velkého obrazu ve formátu 8K.

Nová vlajková loď série BRAVIA MASTER Series, 4K HDR OLED televizory AG9 (77”/65”/55”), jsou při instalaci na stěnu přibližně o polovinu tenčí1 než předchozí modely a dokonale zapadnou do jakéhokoli prostoru. Kromě obrazového procesoru X1 Ultimate jsou tyto modely vybaveny unikátní technologií ovládání panelu Pixel Contrast Booster™, která věrně reprodukuje celou paletu tónů od nejtemnější černé po nejjasnější zářivé barvy. Modely nabízí kromě technologie Acoustic Surface™ Audio+, která vydává zvuk přímo obrazovkou a harmonizuje zvuk s obrazem pro kompaktní, podmanivý a vysoce kvalitní prostorový zvuk a požitek, také režim TV Centre Speaker Mode2, a jsou kompatibilní 3 s Dolby Atmos®, nejmodernějším zvukovým formátem.

Televizory série BRAVIA MASTER Series disponují režimem Netflix Calibrated Mode, který vám umožní vychutnat si širokou nabídku zábavy prostřednictvím služby Netflix přesně podle původního záměru autora. Navíc jsou tyto televizory součástí certifikačního programu IMAX®Enhanced, který je výsledkem spolupráce odborníků společnosti Sony se společnostmi IMAX, DTS® a tvůrci obsahu, jejímž cílem je věrně představit vize a záměry tvůrců.

1: Vzdálenost od povrchu obrazovky ke stěně, ve srovnání se sérií AF9 při použití kompatibilního systému pro uchycení na stěnu.

2: Je nutné používat společně se stávajícím systémem domácího kina.

3: Bude dostupné prostřednictvím chystané aktualizace softwaru.

Hudební zábava

Společnost Sony představila novou technologii s názvem 360 Reality Audio, která má podpořit společný tvořivý proces umělců a technologií. Tento nový hudební zážitek vytváří „zvuková pole“, díky nimž mají posluchači pocit, jako by je zvuk obklopoval ze všech stran. Tento nový zážitek přináší další možnosti, jak si vychutnat hudbu: Ještě více posiluje kvalitu bohatého zvuku ve vysokém rozlišení (High Resolution Audio, Hi-Res) špičkovými funkcemi audia, příkladem je vysoce oceňovaná technologie odstranění okolního hluku od Sony.

Objektově orientovaná technologie prostorového zvuku dokáže přiřadit informace o vzdálenosti, úhlu a další informace o rozmístění zdrojů zvuku, jakým mohou být vokály, sbor, nástroje apod. tak, aby vytvořila trojrozměrné zvukové pole. Různé zvuky a hudební prvky je možné vysílat kamkoli v 360° prostoru okolo posluchače. To vytváří bohatý hudební zážitek, který posluchače obklopí a který budí dojem, jako byste se ocitli přímo na koncertě. Kompatibilní obsah bude vytvořen4 ve spolupráci s významnými hudebními nakladatelstvími a přístupný bude prostřednictvím hudebních distribučních služeb5.

Na stánku se také představí multi reproduktorový systém složený ze 13 reproduktorů a demo6 sluchátekMDR-Z7M2. Součástí výstavy bude také prototyp bezdrátového systému reproduktoru, který reprodukuje zvuk ve formátu 360 Reality Audio.

Výstava dále ukáže audio produkty z řady Signature Series podporující vysoké rozlišení, které využívají technologie Sony přinášející vysokou kvality zvuku. Tyto technologie Sony během mnoha let vytříbilo do dokonalosti. Představí se také novinka loňského podzimu, bezdrátová sluchátka WH-1000XM3, která jsou vybavena funkcí odstranění okolního hluku a v tomto směru představují absolutní špičku7.

4: Sony plánuje poskytnout nástroje pro tvorbu obsahu a uveřejnit formát souborů. Formát využívá otevřený zvukový standard MPEG-H 3D, který je optimalizovaný pro streamování hudby a byl vytvořen ve spolupráci s Fraunhofer IIS, společností, která je součástí největší organizace zabývající se aplikovaným výzkumem.

5: Službu by měly začít poskytovat Deezer, nugs.net, Qobuz a TIDAL, tedy celkem čtyři poskytovatelé hudebních služeb.

6: Předváděcí verze nejprve analyzuje sluchové charakteristiky posluchače, aby mohla následně vytvořit optimalizované zvukové pole, které posluchače obklopí.

7: Údaje jsou platné k 30. srpnu 2018 dle výzkumu společnosti Sony Corporation, měřeno podle směrnic odpovídajících standardům JEITA. Na trhu se sluchátky s hlavovým mostem s funkcí odstranění okolního hluku.

α

Sony reaguje na umělecké ambice fotografů i filmových tvůrců a na veletrhu představuje plnoformátové bezzrcadlovky série α9 a α7, které umožňují dát fotografii a filmu nový výraz. Dále je k vidění celá paleta objektivů speciálně navržených pro bezzrcadlové fotoaparáty, včetně objektivů G Master™ nebo umělecké dílo od profesionálních fotografů.

Objektivy s objímkou typu E-mount můžete navíc používat společně s celou řadou fotoaparátů a videokamer. Sony také rozšiřuje svoje produktové řady tak, aby nabízely bohaté spektrum speciálně navržených objektivů. Na veletrhu jsou vystaveny digitální fotoaparáty s výměnnými objektivy (kompatibilní s objektivy s objímkou typu E-mount, které jsou vhodné pro plnoformátové obrazové snímače i snímače velikosti APS-C), videokamera XDCAM™ a profesionální filmová videokamera CineAlta VENICE.

Sony se i nadále snaží zdokonalovat schopnosti a vlastnosti svých bezzrcadlových fotoaparátů v pěti základních aspektech (objektivy, kvalita obrazu, rychlost, výdrž baterie, kompaktnost & nízká hmotnost). Na stánku jsme vytvořili mnoho předváděcích míst, kde si mohou návštěvníci sami otestovat všech těchto pět aspektů a vychutnat si unikátní zážitek, který nabízí jedině α. Tyto fotoaparáty mají vlastnosti, které poskytují podporu profesionálům, jako je například rychlost snímání, vysoké rozlišení, špičkový výkon AF a funkce ostření na oko Eye AF. Návštěvníci si navíc mohou zkusit vyfotografovat nebo nafilmovat taneční vystoupení nebo představení, která budou k vidění ve speciálním studiu, jež je součástí stánku.

PlayStation

PlayStation, okolo kterého se sdružuje největší „zájmová komunita“ Sony, i nadále rozvíjí silné stránky PlayStation®4 (PS4™), jejichž celosvětový prodej nedávno překročil 91.6 milionů8 prodaných kusů, a zdokonaluje také PlayStation™Network, která má měsíčně přes 90 milionů9 aktivních uživatelů. Návštěvníci si mohou na stánku zahrát na PS4 tituly ve virtuální realitě (VR), například akční hru Astro Bot: Rescue Mission na PlayStation®VR, systém VR obohacuje herní zážitek a dál posiluje atraktivitu platformy PS4.

Kromě toho se spolu mohou návštěvníci utkat na dvou demo sestavách ve hře Gran Turismo Sport, které jsou na stánku k dispozici a mohou si užít promo videa herních titulů PlayStation na téměř 5 m širokém a 3 m vysokém systému LED displejů, který přináší úchvatný zážitek z velkého displeje ve 4K HDR.

8: k 31. prosinci 2018.

9: k 30. listopadu 2018.

Stánek Sony navíc nabídne video koncept budoucího autonomního řízení, které umožní obrazové senzory Sony určené pro automobilový průmysl nebo zábavního robota „aibo“, který byl v USA představen v září 2018.

2019010801 / 08.01.2019 / Různé / SONY /

Sony představuje skutečně bezdrátová sluchátka do uší WF-1000XM5
Nejlepší sluchátka s potlačením okolního hluku [i]

Váš svět. Nic jiného. Sony uvádí nová skutečně bezdrátová sluchátka WF-1000XM4
Společnost Sony představuje WF-1000XM4 – nejnovější skutečně bezdrátový model kritiky oceňované řady sluchátek 1000X. Sluchátka WF-1000XM4 posouvají špičkové potlačení okolního hluku[2] a kvalitu zvuku na novou úroveň. Jsou vyrobena tak, aby vyhovovala každému uchu, a nabízejí individuální zážitek, který se přizpůsobí každé situaci.

Společnost Sony představuje fotoaparát Alpha 7C a zoomovací objektiv, které dohromady tvoří nejmenší a nejlehčí fullframový systém na světě
Společnost Sony dnes představila několik přírůstků do své působivé řady foto a video produktů — fullframový fotoaparát Alpha 7C (model ILCE-7C), zoomový objektiv FE 28-60mm F4-5.6 (model SEL2860) a blesk HVL-F28RM.

S novým bezdrátovým příručním televizním reproduktorem SRS-LSR200 od Sony lépe uslyšíte televizi
Společnost Sony oznámila, že na Evropský trh uvádí bezdrátový příruční televizní reproduktor SRS-LSR200, který si bude možné zakoupit od července ve Velké Británii, v Německu a Rakousku a od září i na ostatních evropských trzích Sony.

Nová Xperia™ L4 od společnosti Sony rozšiřuje svoji dostupnější řadu telefonů série „L“ o model v elegantním designu nově s poměrem stran 21:9 a zcela výjimečnými možnostmi záznamu ve své třídě
Společnost Sony dnes představuje novou Xperii L4 – model, který doplňuje dostupnější řadu telefonů a obohacuje portfolio chytrých telefonů zaměřených na konzumaci hudby, videa a další zábavy.

Společnost Sony na veletrhu CES 2020 zdůrazňuje svůj vývoj směrem ke „kreativní zábavní společnosti s pevným technologickým základem“
Snahou společnosti Sony je přinášet produkty, obsah a služby, které naleznou odezvu u diváků a budou mít pozitivní dopad na společnost v souladu s jejich hlavním účelem, kterým je „naplnit svět emocemi skrze sílu kreativity a technologie.“

Společnost Sony představuje špičkový a mimořádně kompaktní model RX0 II – nejmenší a nejlehčí fotoaparát na světě
Společnost Sony dnes představila nový zajímavý přírůstek do své řady velmi oblíbených kompaktních fotoaparátů. Je jím nejmenší a nejlehčí[vi] prémiový kompaktní fotoaparát na světě, RX0 II(model DSC-RX0M2). Nový model staví na voděodolnosti / odolnosti proti prachuii, nárazu[vii] a tlaku[viii] a dokonalé kompaktnosti původní RX0. Nově nabídne také interní nahrávání v rozlišení 4K, LCD displej naklopitelný nahoru o180° a dolů o 90°, který funguje dokonce i pod vodou[ix] ii, a nová řešení stabilizace obrazu pro nahrávání videa.

Sony představuje novou generaci bezzrcadlovky α6400 s funkcemi „Real-time Eye Autofocus“, „Real-time Tracking“ a nejrychlejším automatickým ostřením na světě
Nový systémový fotoaparát s čipem typu APS-C přináší výjimečnou obrazovou kvalitu, kompaktní design a mnoho pokročilých technologií, které zdědila od plnoformátových zrcadlovek Sony

Nové vysoce výkonné audio reproduktory – nechte se pohltit dokonalou party
Společnost Sony dnes představuje pět nových modelů, které rozšíří řadu s označením High Power Audio. Novými modely jsou MHC-V82D, MHC-V72D, MHC-V42D, MHC-V02 a reproduktor pro venkovní party GTK-PG10.

Křišťálově čistý zvuk ve vysokém rozlišení, který se perfektně hodí do každého interiéru: představujeme nový skleněný zvukový reproduktor od Sony
Společnost Sony dnes představila nový model skleněného reproduktoru Glass Sound Speaker, LSPX-S2, minimalistický a elegantní přenosný reproduktor pro domácí použití, který využívá svůj design pro dosažení špičkové kvality zvuku.

Sony představuje na veletrhu CES 2019 svoje nejnovější produkty a ukazuje poslední trendy v zábavním průmyslu
Kenichiro Yoshida, prezident a výkonný ředitel společnosti Sony Corporation ve svém projevu na tiskové konferenci 7. ledna uvedl: „Sony je kreativní zábavní společnost. My v Sony navazujeme partnerství s tvůrci, kteří vytváří hudbu, filmy, televizní pořady a hry, jež upoutají miliardy očí, uší i myslí po celém světě.

Sony brings waterproof and truly wire-free together, with its new sports headphones
Listen completely wire-free, and now smartphone-free too, with Sony’s new WF-SP900 truly wireless sports headphones - the ultimate way to listen to your music whilst exercising. The truly wireless design means you can move around freely with no constraints, and listen to your favourite tunes with the best in-ear comfort.

Zajímavé videa


HRY, PC PŘÍSLUŠENSTVÍ A DALŠÍ


electronica 2024, 12.11.-15.11.2024, Munich, DE


Sony představuje skutečně bezdrátová sluchátka do uší WF-1000XM5


Introducing NVIDIA DGX A100


Arduino LED filament clock

Firma týdne

ams-OSRAM

Adresář


ams-OSRAM


INTEL


NVIDIA


PANASONIC


ČEZ a.s.


SECTRON


Willow Technologies


MASTERS Sp. z o.o.


ABB


Visual Communications Company, LLC


TME Czech Republic s.r.o.


Lenovo


Sonderhoff Holding GmbH


Radio Frequency Systems


Siemens


LEM


MENCOM


HIROSE ELECTRIC CO., LTD


PANDUIT


GaN Systems


AT&S


TT Electronics


AUDIODIGITAL.CZ


MICROS


FUJITSU


LIDL


DATART


TESCO


GLOBUS


EURONICSKalendář
electronica 2024, 12.11.-15.11.2024, Munich, DE

Interesting video
The ISS Design Challenge ...

Interesting video
Mouser Electronics Warehouse Tour with Grant Imahara

naše portály dle jazyka:

česko/slovenská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.CZ
WWW.ELEKTRONIK-INFO.CZ

anglická jazyková verze:
WWW.ELECTRONICA.ONLINE
WWW.ELECTRONIC-INFO.EU
WWW.COMPONENTS.ONLINE

polská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/pl
WWW.ELEKTRONIK-INFO.PL

ruská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/ru
WWW.ELEKTRONIK-INFO.RU
naše portály dle zaměření:

ELEKTRONIKA.ONLINE :
WWW.ELECTRONICA.ONLINE
WWW.ELEKTRONIKA.CZ
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/pl
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/ru

ELEKTRONIK-INFO:
WWW.ELECTRONIC-INFO.EU
WWW.ELEKTRONIK-INFO.CZ
WWW.ELEKTRONIK-INFO.PL
WWW.ELEKTRONIK-INFO.RU

COMPONENTS:
WWW.COMPONENTS.ONLINE
  kontakt:

MALUTKI media s.r.o.
Těrlická 475/22
735 35 Horní Suchá
tel. 00420-603531605
e-mail: info@malutki-media.comAll trademarks are the property of their respective owners.
ISSN 1801-3813